Home
Change team: 

2017 Indoor Session 2 Indoor Rosters and Indoor Information

 

ROSTERS for Session 2 Indoor League are Posted below. Scroll down to view all teams. Use Control F feature to easily locate your name.

To register for an Available Spot, open www.luckylax.com in another tab and click on the ONLINE REGISTRATION LINK. CHOOSE 'Last Second Registration' from drop-down menu. This will be available soon if you do not see it yet!

Please keep in mind that rosters are updated manually. We will make every attempt to keep the online rosters accurate.

Changes cannot be made to the rosters.

 

Session 2 Rosters

7/8 Academy (Tuesdays at 5:30)

Angelis Natalia
Berniger Catie
Chizek Mallory
Eckhert Kelsey
Gaughan Victoria
Gray Caitlin
Harrington Makena
Lantz Olivia
Masters Peyton
McLoughlin Kelly
Mehta Sonia
Miller Megan
Nickel Sydney
Plagenz Reese
Redman Dacey
Root Katelyn
Schumacher Elizabeth
Sickels Lauren
Wheeler Brooke

7/8 Academy (Tuesdays at 6:30)

Bird Lexi
Coleman Zoe
Driscoll Bridget
Eisenhower Olivia
Elmasri Amira
Guthrie Ainsley
Lantz Olivia
Mardas Bergan
Morris Bailey
Sellars Jadyn
Tanzillo Meili

 

HS Academy (Wednesdays at 6:30)

Abdelbaki Sarah
Baschnagel Alyssa
Beam Mackenzie
Burke Shannon
Chester Anna
Chester Lizzy
Ciesinski Maggie
Croft Mia
Francati Isabella
Gill Nia
Gray Izzy
Gross Megan
Hartman Jessie
Hedrick Kacie
Krygier Delaney
Saxby Cynthia
Semel Sydney
Stern Gabriella
Streaty Hannah
Symmes Heather
Williams Jessica
Spot Available
Spot Available
Spot Available
Spot Available

 

Pure Stick Academy (Wednesdays at 7:30)

Collins Reese
Ellis Grace
Francati Isabella
French Addison
Haney Ella
Hartman Jessie
Hebert Lindsey
Kennedy Grace
Lickovitch Jenna
Sauer Isabelle
Stern Gabriella
Spot Available
Spot Available
Spot Available
Spot Available
Spot Available

 

3rd/4th Grade Lg Rosters (Wednesdays at 5:30)

3rd/4th Team 1

Francati Giovanna
Glatz Lillian
Henry Lucy
McClain Bryn
Ritchey Pia
Tuza Elle
Spot Available
Spot Available
Spot Available
Spot Available
GK-  

 

3rd/4th Team 2

Allbright Kendall
Berg Libby
Gee Haley
Myers Aidey
Palazzo Caroline
Spot Available
Spot Available
Spot Available
Spot Available
Spot Available
GK-   

 

5th/6th Grd Rosters (Wednesdays at 5:30)

5th/6th Team 1

Adkinson Lilliana
De La Cerda Isabella
Delma Paige
Gross Georgia
Henry Carly
Klingerman Megan
McClain Avery
Murphy Amelia
Nagel Hannah
Oliphant Lizzie
Patton Sally
Scharver Addison
Slootsky Feesha
Walker Evangeline
GK-Jennings Claire

 

5th/6th Team 2

Ailes Elizabeth
Anderson Lilah
Barlow Paige
Bird Lexi
Bower Lily
Duggan Megan
Heffernan Brenna
Kroeger Claire
McLoughlin Catelin
Mead Maria
Myers Gia
Pohmer Isabelle
Pohmer Madeline
Swaro Maria
GK-Lothes, Allyson

 

7th/8th Grd Lg Rosters *See Schedule for Game times

7th/8th Team 1

Allbright Karissa
Bingman Jillian
Cole Abby
Dela Rosa Abberly
Fink Lauren
Gaines Ava
House Carley
Housteau Alexandra
Pickett Morgn
Richeson Maddie
Stewart Olivia
Van Huffel Ava
Walls Ella
Spot Available  
GK-Bagenstose Aubrey

 

7th/8th Team 2

Balcerzak Julia
Brewer Paige
Brown Emma
Callander Cameron
Campbell Brennan
Gierhart Lily
Helfrich Grace
Larry Alexa
McCraw Simone
Miller Greta
Redman Dacey
Stone Kampbell
Walquist Ingrid
Spot Available  
GK-Weckerly Gabrielle

 

7th/8th Team 3

Berniger Catie
Brooks Olivia
Byrne Jamisen
Chinnock Elliot
Czekajewski Ava
McLoughlin Kelly
Miller Addison
Neal Lexi
Root Katelyn
Seikel Camille
Seikel Isabelle
Sickels Lauren
Virant Madeline
Wheeler Brooke
GK-Eichenlaub Skylar

 

7th/8th Team 4

Anderson Sophia
Baird Diana
Cahill Riley
Clayton Lauren
Croft Macy
Duffy Megan
Eader Sydney
Fantine Emma
Gee Evie
Guagenti Ava
Picolo Maci
Rivard Mallory
Sarle Evelyn
Seitz Jessica
spot available  
GK-Cua Carmela

 

JV Rosters (Games at 5:30 on Tuesdays)

JV Team 1

Baird Diana
Burke Alexa
Catlett Mollie
Delamater Isabel
Elliott Ciriah
Ellis Sydney
Garland Olivia
Gay Genevieve
Krygier Delaney
Miller Danielle
Molina Gabriela
Mubarak Diana
Rosenberg Alexandra
Snyder Anna
Spot Available
GK-Spot Available

 

JV Team 2

Apollonio Lexy
Baltimore Sarah
Daily Alexis
Frantz Samantha
Gardiner Sarah
Hedrick Kacie
Kamnikar Rachel
Murdick Carly
Phillips Ashlee
Shajahan Aafreen
Ullum Maggie
Wagner Cate
Spot Available  
GK-Isabel Carmichael

 

Varsity Rosters *See Schedule for Game times

Varsity Team 1

Baumgardner Jill
Bennett MacKenzie
Burton Megan
Dauphin Kennedy
DiMauro Christina
Eymann Abigail
Fox Emiy
Garrison Sarah
Greenlee Payton
Hadden Lilli
Maloney Bridget
Miller Morgan
Roberts Ellie
Sayer Emma
Smullen Abby
GK-Monturo Taylor

 

Varsity Team 2

Conklin Madeleine
Fada Maria
Hatem Kelsey
Hittie Katherine
Long Katie
Lorenz Maggie
Mignery Casey
Quick Abby
Reineke Jordan
Reed Anne
Selbe Katherine
Siford Emily
Vawter Samantha
Washel Malea
Spot Available
GK-Hazelton Mary

 

Varsity Team 3

Alexander Lauren
Ball Rory
Buckey Grace
Bursinger Molly
Druckenbroad Addison
Favret Caroline
French Addison
Geiger Julia
Heitzman Meghan
Hughes Katie
Lickovitch Jenna
Maitino Anna
McCormack Mollie
Mitchell Allie
Schmidt
Annabelle Corynn

 

Varsity Team 4

Blevins Kelley
Cowman McKenna
Fisher Maya
Grieble Cera
Hartman Jessie
Howard Elizabeth
Kazmerzak Quinn
Lutz Mychael
Martin Paige
Rader Kelsey
Vaughn Alexis
Vogel Alexandra
Wehner Lauren
Spot Available
Spot Available
GK-Ruland Rachel

 

Varsity Team 5

Ginise Kate
Gleeson Elyse
Guth Annamarie
Haefke Carmen
Hartman Ainsley
Kappeler Brooke
Krock Madeline
Mills Sara
Murray Delaney
Piekarski Alexa
Smith Audrey
Tonon Renae
Spot Available
Spot Available
Spot Available
GK-Kinzer Starsen

 

Varsity Team 6

Baschnagel Alyssa
DePinto Nicole
DiGioia Christina
Edwards Kate
Hartman Zoe
Kessler Payton
Matos Aileen
Menning Mandy
Rashidi Hannah
Riley Paiten
Rothermund Gabrielle
Smegal Mackenzie
Tzagournis Claire
Zamary Mary Grace
Spot Available
GK-Engle Faith

 

Session 2 Schedules

7th/8th Grade Lacrosse Academy 5:30/6:30

The Middle School Lacrosse Academy will be held on Tuesdays for 7 weeks beginning

1/3 at either 5:30 or 6:30 on Field 1 *Please attend the session in which you registered.

 

High School Lacrosse Academy

The High School Lacrosse Academy will be held on Wednesdays for 7 weeks beginning 1/4 at 6:30 on Field 2

 

Pure Stick Clinic

The Pure Stick Clinic will be held on Wednesdays for 7 weeks beginning 1/4 at 7:30 on Field 2.

 

3rd/4th Grade League

The 3rd/4th Grade Instructional League is held on Wednesdays for 7 weeks beginning 1/4 at 5:30 pm on Field 1.

Dates of League: 1/4, 1/11, 1/18, 1/25, 2/1, 2/8, 2/15

 

5th/6th Grade League

The 5th/6th Grade league is held on Wednesdays for 7 weeks beginning 1/4 at 5:30 on Field 2.

Skills, drills, and play incorporated in the 1 hour weekly session.

Dates of League: 1/4, 1/11, 1/18, 1/25, 2/1, 2/8, 2/15

 

7th/8th Grade League

The 7th/8th Grade league is held on Wednesdays for 7 weeks beginning 1/4.

Please note specific time and field of your game.

 

Week 1

1/4

Week 2

1/11

Week 3

1/18

Week 4

1/25

Week 5 

2/1

Week 6

2/8

Week 7

2/15

6:30-7:30

Field 1

                 

1 v 2

 

1 v 3

 

4 v 1

 

3 v 4

 

2 v 4

 

2 v 3

 

1 v 2

7:30-8:30

Field 1

3 v 4

2 v 4

2 v 3

1 v 2

1 v 3

4 v 1

3 v 4

 

JV League

The JV league is held on Tuesdays for 7 weeks beginning 1/3 at 5:30 on Field 2.

Dates of League: 1/3, 1/10, 1/17, 1/24, 1/31, 2/7, 2/14

 

Varsity League

The Varsity league is held on Tuesdays for 7 weeks beginning 1/3

Games Played on Field 1

Week 1

1/3

Week 2

1/10

Week 3

1/17

Week 4

1/24

Week 5

1/31

Week 6

2/7

Week 7

2/14

6:30-7:30

Field 2

1 v 2

5 v 4

6 v 4

2 v 6

1 v 5

3 v 2

3 v 4

7:30-8:30

Field 1

3 v 4

1 v 6

2 v 5

4 v 1

6 v 3

4 v 5

5 v 6

7:30-8:30

Field 2

5 v 6

2 v 3

3 v 1

3 v 5

4 v 2

1 v 6

1 v 2